קורסים מקצועיים | הנדסה בגובה - ירחון 74 - סימולטור העגורנים הראשון בארץ
  العربية   አማርኛ    Русский   English   עברית              
5776*
בקרו אותנו:   
 
.

גיליון 74:
סימולאטור העגורנים הראשון בארץ יוצג בתערוכת SafeWork2013

כתב: בן יפה, מנהל תוכן ומרכז קורסים בכירים ב
הנדסה בגובה 04/2013
הנדסה בגובה משיקה, לראשונה בארץ, סימולאטור להפעלת עגורנים המיועד לתרגול של סטודנטים ומועמדים לקורסי מפעילי עגורנים, המפוקחים ע"י משרד התמ"ת.
בעשור האחרון, סימולאטורים רבים בעולם החלו לקבל תוקף ע"י גופים ממשלתיים וצבאיים רבים. חשיבותם העצומה של הסימולאטורים מודגשת יותר ויותר, בעיקר בתחום התעופה ואף בתחום הנהיגה. כל טייסי חיל האוויר הישראלי, כל טייסי אל על וחברות תעופה אחרות בעולם, עוברים הכשרה בסימולאטורים ומתאמנים באמצעותם בחלק נכבד מאימוני הרענון הנדרשים מהם לשמירת הכשירות מבצעית ומקצועית.
היתרון הגדול של הסימולאטורים הוא היכולת של העובד להתאמן על סיטואציות קיצוניות ומסוכנות מבלי לפגוע בסובבים, מבלי לייצר מצבים מסוכנים אמיתיים ועבור הטייסים. הטייסים מדמים טיסה מעל מדינות אויב שאופיין הגיאוגרפי מופה והועתק במדויק אל הסימולאטור, הם מדמים נטישות, התרסקויות ומנסים להתגבר על טיסה בתנאי מזג אוויר קיצוניים, תקלות טכניות ומנועים בוערים. בתחום הנהיגה קיימים סימולאטורים רבים אשר מדמים נהיגה בשעות הלילה, בגשם, הולכי רגל וילדים קופצים לכביש, תאונות ומקרי "כמעט ונפגע", אשר לא ניתן לתרגל בשיעור נהיגה רגיל. מחקרים רבים בנושאי הנהיגה, השפעת אלכוהול על נהגים, השפעת שעות השינה וכדומה, נחקרו בסימולאטורים שכאלה. בארצות הברית ובאירופה קיימים אלפי סימולאטורים בעשרות מרכזי אימונים וחלק ממדינות אירופה אף העבירו תקנות וחוקים להכרה באימון בסימולאטור כשיעור נהיגה לכל דבר. מכאן קמה שאלה חשובה: אם סימולאטור טוב לטייסים ולנהגים, למה שלא יקבל הנושא אישור מהמדינה לתרגל עובדים וסטודנטים בתחומים נוספים בתעשייה ובתחום ההנפה בפרט?
לאחר חודשים רבים של פיתוח, הצגה לתמ"ת וקבלת האישורים המתאימים, הנדסה בגובה הינה בית הספר הראשון בארץ לקבל אישור בהכרה של הפעלת סימולאטור לעגורנאים.


הסימולאטור מוכר לצבירת שעות מעשיות ע"י משרד התמ"ת בעבודה על עגורני צריח ועגורנים ניידים. לפי תוכניות הלימוד של האגף להכשרה מקצועית, המועמדים לקורסי עגורנאים נדרשים לצבור 80 שעות עבודה על העגורן לפני הקורס ו-240 שעות נוספות לאחריו, כל זאת בצמוד למפעיל מוסמך בעל ותק של שנה לפחות.
בעזרת הסימולאטור, ניתן לצבור עד 40% משעות אלו בתנאים נוחים ומבוקרים ואף לדמות במדויק את טלטול המטען, הרמת מטען באזור מסוים והרכבתו על גבי מבנה, תגובת המנוף להפעלת המערכת, השלמת תרגילים בסיסיים ומורכבים בהנפת מטענים. ואף מאפשר צפייה מזוויות שונות על פעולת ההנפה. הסטודנטים מתנסים בסימולאטור בתרגילים מובנים ובצמוד לעגורנאי מוסמך ותיק, אשר מכוון אותם, מודד זמני עבודה, מתקן ואף נותן ציון סופי בתום התהליך.

הסניף המרכזי של הנדסה בגובה, היושב בלוד, כולל מגרש תרגול לכל תחומי הלימוד של המכללה ואף עגורן צריח בעל עמדת הפעלה תחתונה, כך שהחניכים יכולים לתרגל עבודה מעשית על עגורן אמיתי. במקביל הסימולאטור נותן  לסטודנטים את ההזדמנות להיתקל במצבים מיוחדים אשר לא ניתן למצוא בכל אתר עבודה או בזמן תרגול קצר יחסית.

למעשה המנופאים, בדומה לטייסי הקרב המדמים התרסקויות ונטישות, מתרגלים עבודה בלילה, הרמת מטען לא סימטרי, עבודה מדויקת והנחת מטענים בפירי מעלית, בין בניינים, בין קירות ועוד. הסימולאטור מותאם לדמות הפעלת עגורן צריח, עגורן נייד ועגורן המותקן בנמל עגינה ופריקה של מכולות מאוניות.אנו מזמינים אתכם להתנסות בהפעלת הסימולאטור לעגורנים בתערוכת SafeWork2013 (המארגנים: שטיר) מ-30 לאפריל עד ה-2 למאי, בגני התערוכה ת"א, ביתן מספר 1.  
לפרטים והרשמה לתערוכה לחצו כאן
---------------------------------------------------------
סרקו את קוד ה-QR ונסו את אפליקציית "הנדסה בגובה" בסמארטפון הכוללת את מועדי הקורסים הקרובים, מפות הגעה וכל פנקסי הכיס שלנו - בחינם!
רוצים לדעת ראשונים על צאת הגיליון הבא? הירשמו חינם וקבלו קישור אל הירחון ישירות למייל עם כל הפצה.
דוא"ל "הנדסה בגובה":
Office@CLEO.co.il | טל': 1-700-70-74-79 | דף הבית של "הנדסה בגובה" - www.CLEO.co.il שלח עמוד זה לחברהדפס עמוד זהחזור לעמוד הקודם
שלח עמוד זה לחברהדפס עמוד זהחזור לעמוד הקודם


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 

אודות קורסים מסמכים להורדה מתחם הסטודנטים אנחנו כאן בשבילך
 
הנדסה בגובה בע"מ
ת.ד. 188 הוד השרון 45100
דוא”ל: office@cleo.co.il
מחלקת הדרכה: 1-700-70-74-79
 
 
2015 © כל הזכויות שמורות להנדסה בגובה בע"מ. בעלת מערכת ניהול איכות מאושרת לתקנים המפורטים כאן  עיצוב ובניית אתר: אינטרטק בניית אתרים