קורסים מקצועיים | הנדסה בגובה - ירחון 57 - שואפים לגובה, למען הבטיחות
  العربية   አማርኛ    Русский   English   עברית              
5776*
בקרו אותנו:   
 
.
 גיליון 57: שואפים לגובה, למען הבטיחות
כתב: בן יפה, מנהל התפעול - 3/2009
 ב-23-24.02.09 התקיימה התערוכה השנתית לתעשייה, אחזקה ובטיחות בגני התערוכה. במסגרת הכנס המתקיים בצמוד לתערוכה, הרצה המהנדס אלון שמש, מנכ"ל חברת "הנדסה בגובה", אודות יישום התקנות לעבודה בגובה.
כזכור, התקנות העוסקות במניעת נפילה מגובה פורסמו ברשומות
ב-01/05/07 ונכנסו לתוקף לאחר תקופה של 18 חודשים ב-1/11/08.
4 מוסדות אושרו ע"י התמ"ת כבתי ספר להכשרת מדריכים ועד היום הוסמכו כ-1,200 מדריכי עבודה בגובה, כאשר כ-75% מתוכם הוכשרו בבית הספר של "הנדסה בגובה". מדריכים אלו העבירו עד היום הדרכות ליותר מ-30,000 עובדי גובה בתקופה של כחצי שנה.
בהשוואה לתחומי ההסמכות האחרות: המלגזות והמנופים, מדובר בתקופה קצרה ביותר בה הוכשרו עשרות אלפי עובדים, דבר המלמד כי קצב הטמעת התקנה החדשה לעבודה בגובה הינו יוצא דופן וניתן לזקוף זאת לסיבות הבאות:
הראשונה: השיטה על פיה מוסדות מאושרים מכשירים מדריכים המקיימים הדרכות באתר המפעל.
השנייה: סבסוד משמעותי של עלות ההכשרה ע"י קרן מנוף והתאחדות הקבלנים.
השלישית: היקף הפעילות בתחום הגובה וכמות העוסקים בו.
ואחרונה וחשובה ביותר: פרסום מאסיבי ע"י אגף הפיקוח אודות כניסתה של התקנה לתוקף ברדיו ובטלביזיה. במקביל, אגף הפיקוח ערך מבצע אכיפה רחב, בו השתתפו כ-60 מפקחים שביקרו ביותר מ- 600 אתרי עבודה שנבדקה היערכותם לעמידה בדרישות התקנה.
בסיום המבצע נמסרו 133 צווי בטיחות. עם זאת, לפי הערכות האגף, כמות העובדים שהוכשרו עד כה הינה פחותה ממחצית העובדים בגובה בארץ. בנוסף, על המשק להתארגן לרכש של ציוד מגן אישי, התקנות של נקודות עיגון, גידורים וקווי חיים ובהכנת נהלים לעבודה בטוחה עם הציוד והאמצעים המתאימים. אגב, כבר עתה ניתן ללמוד מספקי הציוד על גידול שבין 300% ל-400% במכירות של ציוד מגן אישי.
בסיום ההרצאה נערכה הדגמה של עבודה בטוחה בגובה ע"י צוות המדריכים הבכיר של "הנדסה בגובה".

לצפיה בסרטון ההדגמה לחצו על הסרט.
הצוות הדגים עבודה על פיגום, סולמות, מקום מוקף וגג משופע. כמו כן הודגמו שיטות לחילוץ עובד באופן עצמאי, עם הרחקה, עם אביזר חיכוך ובאמצעות כננת וחצובה.
---------------------------------------------------------


עדכון לגבי תוכניות הלימודים
בעקבות ישיבה שקיים אגף הפיקוח בנושא תוכניות הלימודים, הוחלט, כי בקרוב יוארך קורס מדריכי עבודה בגובה, תתוסף חובת סטאג' לאחר סיום ההכשרה ויתכן רענון פעם בשנה במקום פעם בשנתיים. ברענונים יושם דגש על הרחבת הידע והעמקת הנושאים למדריכים בתחומי החילוץ ובדיקת ציוד מגן אישי. לגבי הכשרת העובדים, הוחלט, כי פרק המבוא יקוצר, כמו גם הפרקים העיוניים ביתר התוכניות כאשר ניתנה אפשרות להעביר אותם בקבוצות הגדולות מ-10. במקביל אוחדו הפרקים של במות ההרמה וסלי הרמה. בנוסף, בקורסים המועברים בעברית לחניכים דוברי שפות זרות הזקוקים למתורגמן, הוחלט שדרישת הסף ממנו תהיה הכשרה מוקדמת בקורס בו הוא עומד לשמש כמתורגמן. בישיבה הועלה גם נושא התעודה שאינה בפורמט כיס, ונקבע שיש להיצמד לנוסח שבתקנה. מובן, שיש למלא אחר הנחיות אגף הפיקוח גם בקשר להיקף שעות הלימוד ויחס ההדרכה.
לתוכניות החדשות לחצו כאן.
 רוצים לדעת ראשונים על צאת הגיליון הבא? הירשמו חינם וקבלו קישור אל הירחון ישירות למייל עם כל הפצה.
דוא"ל "הנדסה בגובה":
Office@CLEO.co.il   |  טל': 1-700-70-74-79  |  דף הבית של "הנדסה בגובה" - www.CLEO.co.il
שלח עמוד זה לחבר הדפס עמוד זה חזור לעמוד הקודם
שלח עמוד זה לחבר הדפס עמוד זה חזור לעמוד הקודם+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 

אודות קורסים מסמכים להורדה מתחם הסטודנטים אנחנו כאן בשבילך
 
הנדסה בגובה בע"מ
ת.ד. 188 הוד השרון 45100
דוא”ל: office@cleo.co.il
מחלקת הדרכה: 1-700-70-74-79
 
 
2015 © כל הזכויות שמורות להנדסה בגובה בע"מ. בעלת מערכת ניהול איכות מאושרת לתקנים המפורטים כאן  עיצוב ובניית אתר: אינטרטק בניית אתרים